Historie znaku obce
U zrodu znaku a vlajky byl Ing. Kamil Alferi, který ve spolupráci s heraldikem chtěl dát lidem na oči to, čeho by si měli vážit každý den a děkovat za přízeň tady žít, v klidu a v příjemném prostředí venkova.
Znak se skládá ze dvou základních polí se svislým rozdělením červené a žluté. Lichtensteinové měli horizontální dělení, které se změnilo na vertikální kvůli figurám. Jedná se o základní barvy a provedení znaku rodu Liechtensteinů bez povýšení. Poslední významní majitelé a správci na panství černokosteleckém.
Hlavní figura s odkazem na vlajku je lekno (tři leknínové listy), které v červeno-bílém provedení odkazují v historii na pány ze Všechrom, potažmo pánů z Říčan. I dnes spadáme pod ORP Říčany.
Tím byla definována základní kostra - vlajka. Základ pro propagaci obce Tehovec. Jedná se o historické propojení panství Říčanského a Čenokosteleckého.
Jelikož znak má mluvit (odrážet myšlenku místa), je nutno základ z vlajky „obohatit“ o základní atributy daného místa.
Proto do znaku byly přidány dvě figury definující Tehovec, tj. klas, jako symbol vesnice, sytosti, plodnosti a strom jako bohatství generací okolo nás, kterého si nutno velmi vážit. Tehovec je velmi krásná obec, která se odlišuje od okolních vesnic, které se stávají městysy či periferiemi Prahy. A pokud by ztratili obyvatelé okolo sebe klas i strom, ztratili by i to, proč vlastně v Tehovci žijí a co dělá Tehovec Tehovcem.
Ve dnech 9.-10.6. 2023 se konaly oslavy obce Tehovec ku příložitosti 650 let od první zmínky v kronikách. Občané společně vytvořili heraldický znak z mozaiky. Ten byl slavnostně vyvěšen 22.6.2023 z ulice Tehovecká. Mozaiku připravila a dokončila výtvarnice Magdaléna Kracík Štorkánová.
znak z mozaiky
dort byl ve velikosti 100x700 cm; vyrobili Bártovi z Doubravčic