Obec Tehovec
Obec Tehovec

Upozornění majitelů psů na zákaz volného pobíhání psů v obci

Vážení občané,

již několikrát jsme upozorňovali v minulosti na zákaz volného pobíhání psů na veřejných prostranstvích v obci. Bohužel včera, tj. v úterý 20.4.2021 došlo k napadení osoby se psem volně pobíhajícími psy. 

Upozorňujeme, že nedodržením tohoto zákazu se majitelé volně pobíhajících psů dopouští přestupku. V případě ublížení na zdraví či jakékoliv újmy způsobené volně pobíhajícím psem, může případ skončit samozřejmě u soudu.

Tento zákaz platí v obci Tehovec již od roku 2005 a byl schválen z důvodu zejména bezpečnosti občanů, silničního provozu a také samotných psů.

V případě, že uvidíte volně pobíhajícího psa, volejte na obec, či starostce nebo místostarostovi, abychom zajistili odchyt a hlášení na Policii ČR. Pro odchyt je však důležité také psa chvíli trasovat než dojde k odchytu. Většinou je reakce na odchyt do 30minut. Pokud nevíme, kde pes je, těžko ho pak můžeme zabezpečit.

Děkujeme za pochopení a dodržování zákazu volného pobíhání psů na veřejných prostranstvích. 

Obec Tehovec

 

 

 

 

Datum sejmutí: 7. 5. 2021 Zodpovídá: Správce Webu

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Ladův kraj

Ladův kraj

MAS Říčansko

Logo MAS

Mapový portál

Mapotip

Les

650obyvatel

13731. písemná zmínka

kuželna

multifunkční dům

SDH

O naší obci

Tehovec je obec v okrese Praha-východ, Středočeský kraj. Obec leží 5 km východně od okraje Prahy u Říčan (mezi Mukařovem a Svojeticemi). Žije zde 650 obyvatel. Součástí obce Tehovec je také osada Vojkov ležící u silnice I/2 z Prahy směrem na Kutnou Horu.

Na Vojkově se nachází léčebna pro dlouhodobě nemocné. V katastru obce pramení potok Rokytka, pravostranný přítok Vltavy. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1373. V letech 1976–1992 byl Tehovec přičleněn k Mukařovu, v roce 1992 se stal opět samostatnou obcí.