Obec Tehovec
Obec Tehovec

VÝZVA ke správnému třídění BIO odpadu !!!

BIOodpad

BIO odpad - nevhodné třídění !!!

Vážení občané,

opakovaně jsme byli informováni, že se v nádobách na BIO odpad často objevují předměty, které nemají s BIO odpadem nic společného (např. kamení, nábytek, pneumatiky, lina, koberce, nádobí, plastový odpad a další jiné nerostlinné zajímavosti). Na každé BIO nádobě je samolepka s informacemi, co do nádoby patří. Nedodržování správného obsahu působí nemalé problémy a vícenáklady při třídění. Třídění bioodpadu napomáhá splnění kvót, které máme ze strany státu nařízené. Neplněním kvót hrozí naší obci, že může mít ještě dražší svozy než doposud. Jelikož se snažíme redukovat množství směsného odpadu, jsou pro nás BIO nádoby velkým pomocníkem. Dále hrozí vypovězení smlouvy s kompostárnami, které máme takřka za bukem a šetří nám to náklady na dopravu.

Z tohoto důvodu začne svozová firma provádět namátkové kontroly obsahu BIO nádob a v případě zjištění těchto skutečností, nebude popelnice vyvezena a budeme na tuto skutečnost upozorňovat, případně budeme dopady řešit právní cestou a finančními kompenzacemi.

Děkujeme, že s námi třídíte.

Datum vložení: 21. 6. 2021 17:29
Datum poslední aktualizace: 21. 6. 2021 17:38
Autor: Lucie Machovská

Odběr novinek

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů

Platební portál

Platební portál SČK

Platební portál je možné využít pro platby stočného, poplatky za psy, poplatky za odpady a ostatní poplatky obci Tehovec. Stačí jen kliknout na ikonku, vybrat druh poplatku a vyplnit náležitosti k platbě.

Mapový portál

Mapotip

Součástí mapového portálu obce je pasportizace místních komunikací, veřejného osvětlení, vedení vodovodu a kanalizace.

Les

650obyvatel

13731. písemná zmínka

kuželna

multifunkční dům

SDH

O naší obci

Středočeská obec Tehovec leží v nadmořské výšce 450 m n. m a nachází se asi 10 km východně od Prahy, při hlavní silnici u města Říčany směrem na Kutnou Horu. Žije zde přibližně 650 trvale hlášených obyvatel. V katastru obce pramení potok Rokytka, pravostranný přítok Vltavy.

Součástí obce je osada Vojkov s léčebnou pro dlouhodobě nemocné – LDN Vojkov. V Tehovci jsou aktivní spolky - Sdružení dobrovolných hasičů a Kuželkáři pod záštitou TJ Sokol Tehovec. Výraznou dominantou návsi kromě rybníčka je také ve stínu lip stojící zvonička z roku 1866 a litinový krucifix na zděném podstavci, opodál v centru návsi ještě pomník padlým v 1. a 2. světové válce.