Obec Tehovec
Obec Tehovec

Mikulášská nadílka od hasičů

Mikulášská nadílka od hasičů 1

Návštěvu objednejte předem na email viz níže.

Vážení občané,
pomalu se blíží den, kdy by měl naší obcí chodit Mikuláš s čertem a andělem, prosíme všechny, kdo mají děti ve věku 1-10 let s trvalým pobytem v Tehovci nebo jsou členy SDH Tehovec, aby si vzhledem ke stále probíhající pandemii covid-19 "objednali" pekelnou návštěvu na mailu mikulas.hasicitehovec@seznam.cz, a to do 30.11.2021.

Do mailu uveďte jméno dítěte a adresu (není možné objednat přesnou hodinu).

Těšíme se Hasiči Tehovec

Datum vložení: 16. 11. 2021 11:41
Datum poslední aktualizace: 16. 11. 2021 11:47
Autor: Správce Webu

Odběr novinek

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů

Platební portál

Platební portál SČK

Platební portál je možné využít pro platby stočného, poplatky za psy, poplatky za odpady a ostatní poplatky obci Tehovec. Stačí jen kliknout na ikonku, vybrat druh poplatku a vyplnit náležitosti k platbě.

Mapový portál

Mapotip

Součástí mapového portálu obce je pasportizace místních komunikací, veřejného osvětlení, vedení vodovodu a kanalizace.

Les

650obyvatel

13731. písemná zmínka

kuželna

multifunkční dům

SDH

O naší obci

Středočeská obec Tehovec leží v nadmořské výšce 450 m n. m a nachází se asi 10 km východně od Prahy, při hlavní silnici u města Říčany směrem na Kutnou Horu. Žije zde přibližně 650 trvale hlášených obyvatel. V katastru obce pramení potok Rokytka, pravostranný přítok Vltavy.

Součástí obce je osada Vojkov s léčebnou pro dlouhodobě nemocné – LDN Vojkov. V Tehovci jsou aktivní spolky - Sdružení dobrovolných hasičů a Kuželkáři pod záštitou TJ Sokol Tehovec. Výraznou dominantou návsi kromě rybníčka je také ve stínu lip stojící zvonička z roku 1866 a litinový krucifix na zděném podstavci, opodál v centru návsi ještě pomník padlým v 1. a 2. světové válce.